Opisz nam swoją historię. I wygraj „Broń matematycznej zagłady”

Artykuł
15.09.2017
2 min. czytania
Tekst

Opisz nam (prawdziwą, choć niekoniecznie własną) historię z algorytmami w tle. Ale uwaga, nie wszystkie algorytmy występujące w przyrodzie nas interesują. Chodzi nam o algorytmicznie podejmowane decyzje, kiedy to automat „podjął” decyzję, która w konkretny sposób zaważyła na Waszym życiu. Scoring czy profilowanie – to kolejne, po algorytmach, słowa klucze, które mogą pojawić się w Waszych historiach. Może to być sytuacja z urzędu, pracy, życia prywatnego, rozrywki w sieci, ...

Najciekawsze (według subiektywnej oceny naszego zespołu) historie nagrodzimy egzemplarzem książki Cathy O'Neil pt. „Broń matematycznej zagłady”. Opublikujemy je też na stronie panoptykon.org (w całości lub streszczenie, po anonimizacji, chyba że będziecie chcieli się ujawnić). Na Wasze historie czekamy do niedzieli 24 września 2017 r. do północy. Wyślijcie je nam mailem (fundacja@panoptykon.org).

Przetwarzanie danych osobowych

Im mniej swoich danych osobowych nam prześlecie tym lepiej. Dane te (e-mail oraz nick lub imię i nazwisko) będzie przetwarzała Fundacja Panoptykon z siedzibą w Warszawie 02-068, ul. Orzechowska 4/4, do potrzeb komunikacji z autorami i autorkami i publikacji nazwisk zwycięzców i zwyciężczyń na stronie panoptykon.org, o ile wyrażą na to zgodę. Będziemy również przetwarzać adres korespondencyjny podany przez osoby nagrodzone, żeby wysłać im nagrody. Dane, z wyjątkiem nazwisk opublikowanych na stronie, zostaną usunięte po wysłaniu nagród i upewnieniu się, że dotarły, tj. do 30 października 2017 r.

Temat

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.