Panoptykon ma już 8 lat!

Artykuł

17 kwietnia Fundacja Panoptykon obchodzi 8. urodziny! Ostatni rok z pewnością nie pozwolił nam się nudzić, bo ręce mieliśmy pełne roboty. Stawiliśmy czoła państwowej machanie forsującej bardzo niebezpieczną dla praw i wolności ustawę „antyterrorystyczną”, kontynuowaliśmy sądowe batalie o prawo obywateli do informacji o tym, jak są inwigilowani, uruchomiliśmy nowe programy edukacyjne, w których pomagaliśmy dziennikarzom i aktywistom bezpieczniej zarządzać informacją.

Urodziny to naturalna okazja do podsumowań. My przygotowaliśmy dla Was grafikę, która pokazuje naszą pracę z ostatnich 8 lat w liczbach (oczywiście ośmiu). Nie oddaje ona wagi sukcesów i goryczy porażek – które w niełatwej strażniczej profesji są nie do uniknięcia – czy naszej determinacji, by mimo wszystko nie poddawać się i nie składać broni w walce o wolność i prywatność. Liczby pomagają jednak pokazać skalę pracy, jaki kilkuosobowy zespół Panoptykonu wkłada w realizację misji.

8 liczb na 8-lecie Panoptykonu

Dla nas urodziny to także świetna okazja do podziękowań. A w tym roku mamy za co. Tysiące osób zaangażowało się w sprzeciw przeciwko ustawie „antyterrorystycznej”, kilkaset przekazało nam swój 1% podatku, kilkadziesiąt regularnie przekazuje nam darowizny. Nie zapominamy też o tych, którzy pro bono wspierają nas swoją pracą i dobrą radą, o tych, którzy pisząc do nas i wypełniając nasze ankiety, dzielą się swoimi – i entuzjastycznymi, i krytycznymi – przemyśleniami na temat naszej działalności, o tych, którzy promują w swoim otoczeniu nasze działania i panoptykonową perspektywę. Wszystkim Wam jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zdjęcie zespołu

Jeśli chcecie zrobić nam dobry prezent na urodziny, przekażcie nam darowiznę (nr konta: 43 1440 1101 0000 0000 1044 6058) i pamiętajcie o nas przy wypełnianiu swojego zeznania podatkowego (nr KRS: 0000327613). Przed nami wiele wyznań, więc takie wsparcie naprawdę bardzo nam się przyda. Zrobimy wszystko, by jak najlepiej je wykorzystać.

Dodaj komentarz