Panoptykon partnerem Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (ECSM)

Artykuł
26.09.2018
2 min. czytania
Tekst
Image

W ramach ECSM Panoptykon zwraca uwagę na świadome i odpowiedzialne korzystanie z technologii – które jest możliwe tylko wtedy, gdy rozumiemy, jak ona działa. Tłumaczeniem tego zajmujemy się w ramach Cyfrowej Wyprawki Panoptykonu i cyklu artykułów pt. RODO na tacy. W poniedziałek 1 października na wydarzeniu inaugurującym ECMS będziemy mówić o tym, jak zadbać o wolność w sieci. Trwają zapisy na wydarzenie.

Cyfrowa Wyprawka to portal edukacyjny Fundacji Panoptykon, tworzony z myślą o edukatorkach i edukatorach, którzy w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą podejmują tematykę nowych technologii. Publikujemy na nim scenariusze lekcji i inne zasoby edukacyjne i przykłady ich praktycznego wykorzystania przez nauczycieli.

RODO na tacy – to cykl materiałów opisujących i wyjaśniających dobre i złe praktyki w stosowaniu przepisów o ochronie danych. Powstaje z myślą o konsumentach, którzy chcą wykorzystać RODO jako szansę do odzyskania kontroli nad swoimi danymi.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month – ECSM) to ogólnoeuropejska kampania organizowana co roku w październiku przez ENISA, z inicjatywy Komisji Europejskiej. W trakcie kampanii prezentowane są projekty oraz inicjatywy realizowane w krajach europejskich, związane zarówno z propagowaniem wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu jak i rozwojem nowoczesnych technologii teleinformatycznych. W Polsce obchody koordynuje NASK.

Kick Off Event Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa – poniedziałek, 1 października 2018 r., 11:00 – 16:00, Koszykowa 61, Warszawa. Zgłoszenia: ecsm@nask.pl. W zgłoszeniu należy podac imię, nazwisko i bloki, w których chce się uczestniczyć. Wydarzenie jest rejestrowane przez Facebooka.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.