Podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych…

Artykuł
23.10.2014
1 min. czytania
Tekst
Image

Podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska przedstawiła priorytety Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Oczekiwaliśmy, że pojawi się wśród nich kompleksowe uregulowanie monitoringu, ograniczenie uprawnień służb specjalnych i intensywne prace nad unijną reformą ochrony danych osobowych. Niestety, nic z tych rzeczy. Wśród priorytetów Piotrowskiej pojawił się jedynie monitoring, ale w innym kontekście. Piotrowska zapowiedziała bowiem zwiększenie do 50% dofinansowania projektów na budowę monitoringu wizyjnego w szkołach. Działania te mają być prowadzone od 2016 r. w ramach kontynuacji rządowego Programu „Razem Bezpieczniej”.

Na pytania posłów i Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych o to, czy ustawa o monitoringu będzie przygotowana w tej kadencji, Piotrowska odpowiedziała, że „będzie dopingować departament prawny”. Nie pozostaje nam nic innego, jak dołączyć do tego dopingu, choć mamy przekonanie, że Piotrowska mogłaby podjąć bardziej zdecydowane działania w tej sprawie. W innym razie stare problemy związane z brakiem regulacji pozostaną aktualne, za to przybędzie nowych kamer w szkołach.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.