#SaveYourInternet – napisz do europosłów!

W skrócie
Save Your Internet

Do głosowania komisji JURI nad reformą prawa autorskiego zostało niewiele ponad tydzień. To ostatni moment, żeby przekonać europosłów, że nie chcemy filtrowania Internetu. Dzięki stronie Save Your Internet wysłanie wiadomości do Twoich reprezentantów zajmie Ci minutę. Możemy na Ciebie liczyć?

Komplet informacji o planowanej reformie znajdziesz na stronie Centrum Cyfrowego

Komentarze

Napisane! Bardzo fajne narzędzie zmniejszające do minimum koszt przekazania swojego głosu. :)

Zastrzeżenia proponujemy kierować do twórców strony. Do europosłów można było też dzwonić czy wysyłać własne maile. Narzędzie na stronie saveyourinternet to wersja dla "zabieganych". :)

Nie niszćcie internetu ludzie chcą się podzielić swoimi przygodami np. na Facebook każdy kocha internet taki jaki jest teraz. Nie niszćcie go bo to może się źle skończyć

Nałożenie na platformy internetowe odpowiedzialności za egzekwowanie prawa autorskiego jest złym pomysłem. Aby zapewnić zgodność z przepisami i uniknąć kar, platformy z pewnością będą przesadnie blokować treści. Aby ułatwić samym sobie przestrzeganie przepisów, platformy dostosują warunki korzystania z ich usług tak, aby mogły dowolne treści usuwać z dowolnego powodu. Przez to użytkownicy, których treści zostaną usunięte, nie będą mieli możliwości skutecznego zaskarżenia decyzji, nawet jeśli treści były zgodne z prawem.

Dodaj komentarz