Sejm przyjął ustawę „antyterrorystyczną”

W skrócie
Element dekoracyjny

Ustawa „antyterrorystyczna” pokonała wszelkie wyboje na torze ekspresowej legislacji (jak wniosek o wysłuchanie publiczne w Sejmie, opór posłów opozycji, apel ponad 40 organizacji społecznych i  wysłuchanie obywatelskie) i dziś została przyjęta przez Sejm. W przyszłym tygodniu trafi do Senatu, a jeśli to tempo się utrzyma, w piątek będzie mógł ją podpisać Prezydent. Rządzący konsekwentnie ignorują wszelką krytykę, jak ognia unikając dyskusji o meritum, ignorując zaproszenia do rozmowy na temat kontrowersyjnych rozwiązań i apele o wysłuchanie argumentów. Natomiast robią wszystko, co w ich mocy, by zastraszyć krytyków antywolnościowych rozwiązań, nazywając ich obrońcami terrorystów i podsycając atmosferę strachu panującą po niedawnych zamachach w Paryżu czy Brukseli.

Największy sprzeciw budzą zawarte w ustawie przepisy umożliwiające prowadzenie bez zgody sądu kontroli operacyjnej (np. stosowanie podsłuchów) wobec cudzoziemców, blokowanie Internetu, poszerzenie dostępu służb do danych o obywatelach (poza zewnętrzną kontrolą nad działaniami służb) czy konieczność rejestrowania kart pre-paid. Panoptykon będzie apelował do Senatorów – a po przyjęciu ustawy przez Senat również do Prezydenta – o nieprzyjmowanie kontrowersyjnych rozwiązań.

Komentarze

tak jak mowilem w chodzi korea polnocna ,beda hakerzy w siodmym niebie beda jawnie na twoje konto pobierac kase z bankow nie wiesz kiedy a przyjdzie z banku polecony o zplate dlugu ,skoro podasz dane po karte do tel to na wlasne zyczenie popadniesz w dlugi bankowe .komputery beda nie oplacane tak samo internety ,bo jak mi zablokuje strone to po co mi komputer mam placic 100procent ,pytam za co za pol internetu nie ma sensu firmy tel i komputerowe popadna w bankructwo .bo skoro place za ''CHLEB''to za caly chleb a nie za polowe .

Czy rejestr kart prepaid, razem ze sprzętem typu Stingray, mogą pozwolić na hurtową identyfikację tożsamości osób zebranych w jakimś miejscu (demonstracja, itp)?

Swoją drogą, czy Fundacji Panoptykon wiadomo coś o tym, by w naszym kraju były w użyciu jakieś IMSI-catchery?

ZASKCZYLO MNIE ZE OD JAKICH 3 TYGODNI NIE MODGE SIE DO POLSKI DODZWONIC UZYWAJAC CALLING CARD CZY TO A COS Z TYM WSPOLNEGO DO KAZDEGO KRAJU EUROPY JAK NP IALIA NIEMCY NEHERLANDS DNMARK NIE MA PROBLEMU TYLKO DO POLSKI I BEZ ROZNICY CZY NA TELEFON STACJONARNY CZY KOMOREK, NIECH KTOS POSZE I DZIEKUJE MI TO YTLUMACZY

Dodaj komentarz