Zapraszamy na spotkanie: Dron w urzędzie, czyli po co instytucjom publicznym bezzałogowce

Artykuł
20.04.2016
1 min. czytania
Tekst
Image

Interesuje Cię, jakie instytucje publiczne korzystają z dronów? Do czego je wykorzystują? Jakie szanse i zagrożenia się z tym wiążą? Masz na temat dronów swoje zdanie lub chcesz o nich wiedzieć więcej? Przyjdź na otwarte spotkanie dyskusyjne o wykorzystywaniu dronów przez instytucje publiczne. Serdecznie zapraszamy 26 kwietnia 2016 r. na godz. 20.00 do sali 2.8 budynku Wydziału Praw i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Lipowa 4).

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie możliwościami wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych. Sięgają po nie nie tylko wojsko, prywatne firmy czy hobbyści, ale coraz częściej zainteresowanie korzystaniem z dronów deklarują instytucje publiczne różnych szczebli. Nie powinno to zaskakiwać, bo drony mogą przydać się w poszukiwaniu zaginionych osób czy w akcjach ratowniczych, nadzorowaniu infrastruktury, a nawet służyć do promocji miasta. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych przez instytucje publiczne niesie ze sobą wiele szans, ale rodzi również wyzwania. I to nie tylko związane z potrzebą zapewnienia fizycznego bezpieczeństwa osób i mienia w czasie lotów, ale także ochrony prywatności. Drony mogą być wyposażone nie tylko w kamery, ale także w szereg różnych innych urządzeń w istotny sposób poszerzających ich możliwości.

Warto zastanowić się, jakie instytucje i w jakim celu powinny korzystać z tego typu urządzeń, jak o tym informować oraz czy istnieją sfery, w których – jako społeczeństwo – nie chcemy obecności dronów. Te i inne pytania postawimy podczas otwartego spotkania dyskusyjnego, które współorganizujemy z Kołem Naukowym Studenckie Forum Praw Człowieka. W trakcie spotkania, w którym udział weźmie Sławomir Kosieliński – prezes Instytutu Mikromakro, przedstawimy również informacje o wykorzystywaniu bezzałogowców, które udało nam się zebrać w ramach projektu „Biznes nadzoru”.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.