7 liczb na 7-lecie Panoptykonu

Artykuł

7. urodziny Panoptykonu to okazja do pochwalenia się siedmioma liczbami, które trochę przybliżają, skalę naszej działalności w różnych sferach. To jednak nie jedyny powód, dla którego publikujemy te liczby. Ich znajomość przyda się wszystkim, którzy chcą wziąć udział w panoptykonowym quizie, który – przypomnijmy – już jutro o godz. 12.00 opublikujemy na naszej stronie.

Panoptykon patrzy władzy na ręce. W ciągu siedmiu lat wystosowaliśmy do instytucji publicznych 1000 wniosków o dostęp do informacji publicznej. 14 naszych sporów z państwem skończyło się postępowaniem sądowym. Wystosowaliśmy ponad 200 stanowisk odnoszących się do stanowienia prawa i innych działań państwa. Nasze działania są dostrzegane przez media – byliśmy cytowani lub proszeni o wypowiedzi ponad 1600 razy.

Działania fundacji to także akcje edukacyjne i upowszechnianie informacji. Na naszej stronie znajduje się ok. 2000 różnego typu artykułów i materiałów. Opracowaliśmy 18 scenariuszy lekcji o tym, jak świadomie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii. Na podstawie naszych badań stworzyliśmy też 22 infografiki objaśniające, jak działa nadzór w naszym codziennym życiu i jak się przed nich chronić.

7 licz na siedmiolecie panoptykonu

Komentarze

Dodaj komentarz