DLA MEDIÓW

O nas

Fundacja Panoptykon działa na rzecz na rzecz ochrony wolności i praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym. Diagnozuje zagrożenia związane z praktykami nadzoru, interweniuje w przypadkach nadużyć, wypracowuje alternatywne rozwiązania, pobudza do krytycznej refleksji i działania. Problemy, którymi zajmuje się Fundacja wiążą się m.in. z tworzeniem zintegrowanych baz danych o obywatelach, rozwojem monitoringu wizyjnego, niebezpiecznymi pomysłami na zwiększanie bezpieczeństwa publicznego, próbami kontrolowania przepływu informacji w Internecie i rejestrowania codziennej aktywności każdego z nas. Fundacja powstała w kwietniu 2009 r. Należy do Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, europejskiej koalicji European Digital Rights Initiative i Fundamental Rights Platform.

Cytowanie

Informacje na stronie panoptykon.org są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 PL. Zachęcamy do ich wykorzystywania za podaniem źródła. W przypadku wykorzystywania materiałów dostępnych na stronie internetowej prosimy o podlinkowanie strony źródłowej bądź – jeśli ze względu na charakter medium nie jest to możliwe – podanie jako źródła strony panoptykon.org.

Informacje prasowe

Jeśli chcieliby Państwo otrzymywać informacje prasowe Fundacji Panoptykon oraz zaproszenia na spotkania prasowe, prosimy o wysłanie wiadomości na adres: fundacja@panoptykon.org. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do otrzymywania mailingu. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności.

Kontakt dla mediów

Prosimy o kontakt z biurem Fundacji: fundacja@panoptykon.org, +48 660 074 026.

Zachęcamy do korzystania z kanału RSS!

Do pobrania

Logo Fundacji Panoptykon:

Jeżeli potrzebny jest inny format logotypu, prosimy o kontakt.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Panoptykon (ul. Orzechowska 4/4, 02-068 Warszawa). Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób mediów znajdziesz w naszej Polityce prywatności.