DLA MEDIÓW

O nas

Fundacja Panoptykon działa na rzecz na rzecz ochrony wolności i praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym. Diagnozuje zagrożenia związane z praktykami nadzoru, interweniuje w przypadkach nadużyć, wypracowuje alternatywne rozwiązania, pobudza do krytycznej refleksji i działania. Problemy, którymi zajmuje się Fundacja wiążą się m.in. z tworzeniem zintegrowanych baz danych o obywatelach, rozwojem monitoringu wizyjnego, niebezpiecznymi pomysłami na zwiększanie bezpieczeństwa publicznego, próbami kontrolowania przepływu informacji w Internecie i rejestrowania codziennej aktywności każdego z nas. Fundacja powstała w kwietniu 2009 r. Należy do Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, europejskiej koalicji European Digital Rights Initiative, Fundamental Rights Platform, EAPN Polska oraz Koalicji na rzecz przystąpienia Polski do Partnerstwa Otwartych Rządów.

Cytowanie

Informacje na stronie panoptykon.org są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 PL. Zachęcamy do ich wykorzystywania za podaniem źródła. W przypadku wykorzystywania materiałów dostępnych na stronie internetowej prosimy o podlinkowanie strony źródłowej bądź – jeśli ze względu na charakter medium nie jest to możliwe – podanie jako źródła strony panoptykon.org.

Informacje prasowe

Jeśli chcieliby Państwo otrzymywać informacje prasowe Fundacji Panoptykon oraz zaproszenia na spotkania prasowe, prosimy o wysłanie wiadomości na adres: fundacja@panoptykon.org.

Kontakt dla mediów

Prosimy o kontakt z biurem Fundacji: fundacja@panoptykon.org, +48 660 074 026.

Zachęcamy do korzystania z kanału RSS!

Do pobrania

Logo Fundacji Panoptykon:

Jeżeli potrzebny jest inny format logotypu, prosimy o kontakt.