DLA MEDIÓW

O nas

Fundacja Panoptykon działa na rzecz na rzecz ochrony wolności i praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym. Diagnozuje zagrożenia związane z praktykami nadzoru, interweniuje w przypadkach nadużyć, wypracowuje alternatywne rozwiązania, pobudza do krytycznej refleksji i działania. Problemy, którymi zajmuje się Fundacja wiążą się m.in. z tworzeniem zintegrowanych baz danych o obywatelach, rozwojem monitoringu wizyjnego, niebezpiecznymi pomysłami na zwiększanie bezpieczeństwa publicznego, próbami kontrolowania przepływu informacji w Internecie i rejestrowania codziennej aktywności każdego z nas. Fundacja powstała w kwietniu 2009 r. Należy do Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, europejskiej koalicji European Digital Rights Initiative, Fundamental Rights Platform, EAPN Polska oraz Koalicji na rzecz przystąpienia Polski do Partnerstwa Otwartych Rządów.

Cytowanie

Informacje na stronie panoptykon.org są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 PL. Zachęcamy do ich wykorzystywania za podaniem źródła. W przypadku wykorzystywania materiałów dostępnych na stronie internetowej prosimy o podlinkowanie strony źródłowej bądź – jeśli ze względu na charakter medium nie jest to możliwe – podanie jako źródła strony panoptykon.org.

Informacje prasowe

Jeśli chcieliby Państwo otrzymywać informacje prasowe Fundacji Panoptykon oraz zaproszenia na spotkania prasowe, prosimy o wysłanie wiadomości na adres: fundacja@panoptykon.org. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do otrzymywania mailingu. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności (sekcja: Dane ludzi mediów).

Kontakt dla mediów

Prosimy o kontakt z biurem Fundacji: fundacja@panoptykon.org, +48 660 074 026.

Zachęcamy do korzystania z kanału RSS!

Do pobrania

Logo Fundacji Panoptykon:

Jeżeli potrzebny jest inny format logotypu, prosimy o kontakt.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Przetwarzamy dane ludzi mediów (dziennikarek, dziennikarzy, wydawczyń, wydawców itd.) pozyskane bezpośrednio od nich, od redakcji lub z Internetu. Zakres przetwarzanych danych może obejmować: imię i nazwisko, płeć, adres e-mail, numer telefonu, afiliację (w tym poprzednie), adres redakcji, historię interakcji i publikacji. Dane te przetwarzamy na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu w celu informowania o działaniach podejmowanych przez Panoptykon oraz zarządzania relacjami.

Dane przetwarzamy do końca działalności Fundacji. Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas informacji prasowych, możesz zgłosić sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych. W takim przypadku oraz w razie dodatkowych pytań prosimy o wysłanie wiadomości na adres: fundacja@panoptykon.org. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności.