Artykuł 24.06.2015 1 min. czytania Tekst MEN opublikował nową wersję projektu rozporządzenia dotyczącego programu „Bezpieczna+”, w którym nie ma już mowy o dofinansowaniu szkolnych systemów monitoringu! Krytycznie ocenialiśmy ten pomysł, więc ostateczna decyzja rządu bardzo nas cieszy. Podobnie jak zaangażowanie wielu osób, organizacji i instytucji (w tym GIODO) na rzecz rezygnacji z propozycji instalowania kolejnych kamer w szkołach. Małgorzata Szumańska Autorka Temat monitoring wizyjny dzieci i młodzież szkoły i przedszkola bezpieczeństwo prawo Poprzedni Następny Newsletter Otrzymuj informacje o działalności Fundacji Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje dane i jakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności. Zapisz się Zapisz się Akceptuję Regulamin usługi Leave this field blank Zobacz także Artykuł Podejrzewasz, że policja cię inwigiluje? Chcemy, żeby można było to sprawdzić W ubiegłym roku pozyskano 1,8 mln billingów, informacji o lokalizacji oraz innych danych o właścicielach telefonów. Sądy zatwierdziły 99,39% wniosków o podsłuch – polska policja i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo inwigilują ludzi poza realną kontrolą. Czy po wyborach to się zmieni?… 04.09.2023 Tekst Artykuł AI Act zaczyna obowiązywać. Co ostudzi tech optymizm polskich władz? [komentarz] 1 sierpnia 2024 r. zaczęło obowiązywać unijne rozporządzenie o sztucznej inteligencji. Nasz komentarz. 02.08.2024 Tekst Artykuł Jak wymusić zgodę na profilowanie w celach reklamowych. Trzy sposoby stosowane przez firmy Pamiętacie jeszcze to rwanie włosów z głów, że przez RODO nie będzie można przetwarzać danych osobowych? Nic takiego się nie stało, a biznes reklamowy od lat udowadnia nam, że nie ma takich przepisów, których nie potrafiłby obejść. 02.12.2025 Tekst