Branża reklamowa a RODO. Konsultujemy kodeks postępowania

W skrócie
iab_polska

Wraz z rozpoczęciem na dobre sezonu urlopowego trafił do naszych rąk kolejny branżowy kodeks postępowania i to jeden z tych najbardziej przez nas wyczekiwanych. Na dokładne wczytanie się w przepisy proponowane przez branżę marketingową mamy jeszcze kilka dni, ale już teraz udostępniamy go również Wam. Wszelkie komentarze mile widziane.

Dowiedz się, dlaczego kodeksy branżowe są ważne i jak wyglądają konsultacje.

Aktualizacja:

Przekazaliśmy nasze uwagi do kodeksu Związkowi Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Nasze główne zastrzeżenia dotyczyły m.in. definicji danych osobowych w kontekście reklamy internetowej oraz sposobów wyrażania zgody na przetwarzanie danych osobowych – wyraziliśmy wątpliwości m.in. co do wyrażania zgody poprzez zamknięcie komunikatu lub dalsze przeglądanie strony internetowej.

Komentarze

W uwagach/komentarzach 1.3.1 wpisaliście:

"Kodeks powinien uczulać odbiorców na to, że skuteczne przeprowadzenie identyfikacji (w kontekście tego, jak działa reklama behawioralna) nie jest proste."

Chyba raczej miało być

"Kodeks powinien uczulać odbiorców na to, że skuteczne przeprowadzenie anonimizacji (w kontekście tego, jak działa reklama behawioralna) nie jest proste."

Albo ja coś źle zrozumiałem.

@fabick: Tak, masz rację - w naszych uwagach wkradł się błąd w tym miejscu. Mamy nadzieję, że IAB również z kontekstu zrozumie, że chodziło nam o anonimizację, a nie identyfikację.

Zdaje się że rząd Polski próbuje blokować Tora. Niezbyt ładne komunikaty w trybie obfs4 i brak możliwości połączenia w ten sposób.

Dodaj komentarz