Działania Amerykanów były szokujące. W tej chwili…

Artykuł
20.11.2013
1 min. czytania
Tekst

"Działania Amerykanów były szokujące. W tej chwili jestem na misji rozpoznawczej w Waszyngtonie. Czy Amerykanie są gotowi przywrócić utracone zaufanie? Czy są gotowi by widzieć w nas partnerów, a nie przeciwników" - tak Viviane Reding, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej,  komentowała swój wyjazd do Waszyngtonu dla portalu Spiegel Online. W poniedziałek 18 listopada Vivane Reding razem z innymi przedstawicielami Unii Europejskiej spotkała się z Erikiem Holderem, Prokuratorem Generalnym Stanów Zjednoczonych.

Jednym z najważniejszych tematów spotkania było porozumienie między Unią Europejską a USA w sprawie ochrony danych w kontekście walki z przestępczością oraz terroryzmem. Zgodnie z oficjalnym podsumowaniem, prace nad europejsko-amerykańską umową mają skończyć się latem 2014 roku. Po spotkaniu Viviane Reding podkreśliła, że "to był pierwszy raz w ciągu ostatnich trzech lat od kiedy Unia Europejska dyskutuje o ochronie danych ze Stanami Zjednoczonymi, gdy jej amerykańscy partnerzy przyznali, że są problemy, które wymagają rozwiązania".

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.