Dziękujemy!

Artykuł
10.06.2014
1 min. czytania
Tekst

Obchody 25-lecia wolności uświetniły swoją obecnością obecne i emerytowane głowy państw, a między nimi prezydent USA Barack Obama. Fundacja Panoptykon wykorzystała jego wizytę do przypomnienia, że amerykańskie służby odpowiadają za inwigilację komunikacji elektronicznej na niespotykaną wcześniej skalę i głośno powiedzieć, że „Inwigilacja to nie wolność”. Dziękujemy wszystkim, którzy zrobili to razem z nami!


Ustrój demokratyczny nie jest definiowany przez system ekonomiczny, ale przez podstawowe prawa człowieka, do których należą m.in. prawo do prywatności, wolność słowa czy domniemanie niewinności. Dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena 5 czerwca 2013 r. pokazują, jak bardzo działania wywiadu USA stoją w sprzeczności z tymi wartościami. Dlatego też Fundacja Panoptykon wykorzystała wizytę Obamy, żeby głośno upomnieć się o szacunek dla praw obywatelskich. Adresatem akcji „Inwigilacja to nie wolność” był jednak nie tylko honorowy gość z Ameryki, ale przede wszystkim polskie władze, które – pomimo niepokojących informacji o współpracy polskich służb z amerykańskimikonsekwentnie ignorują problem.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji! Wasze zaangażowanie jest niezmiernie budujące i daje nam energię do dalszych działań. Dziękujemy!

Polecamy:

12 miesięcy ze Snowdenem: 100 pytań wciąż bez odpowiedzi

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.