GIODO zaprasza szkoły do Programu „Twoje dane – twoja sprawa…”

Artykuł
07.12.2011
1 min. czytania
Tekst

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaprasza szkoły do udziału w Programie „Twoje dane – twoja sprawa…”, popularyzującym wiedzę o prawie do prywatności  i ochronie danych osobowych.  Program kierowany jest do szkół, gdyż to najmłodsi są najbardziej bezbronni w obliczu coraz szerszego gromadzenia danych przez instytucje publiczne i prywatne. Zakłada uczulenie dzieci i młodzieży na niebezpieczeństwa związane z udostępnianiem danych o sobie, a także uświadamianie im jak cenna jest prywatność, dlaczego warto jej strzec i jak świadomie unikać zagrożeń.

Do programu mogą przystąpić szkoły poprzez samorządowe ośrodki doskonalenia nauczycieli. W pierwszym etapie konsultanci oraz doradcy metodyczni związani z ośrodkami zostaną bezpłatnie przeszkoleni na liderów Programu. Drugi etap zakłada wdrożenie Programu do szkół podstawowych i gimnazjów. Liderzy przygotują nauczycieli, którzy wprowadzą treści związane z tematyką ochrony danych osobowych i prawa do prywatności podczas zajęć z uczniami.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 grudnia 2011 r.

Więcej informacji o programie i jak się do niego zgłosić na stronie GIODO.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.