Panoptykon 4.0: „Ten model to fikcja”. Sądy i politycy kontrolują służby? Sprawdzamy

W skrócie

W odpowiedzi na petycję Panoptykonu dotyczącej wprowadzenia kontroli nad policją i służbami specjalnymi przeczytaliśmy, że działalność służb specjalnych już podlega odpowiedniemu nadzorowi, nie ma więc potrzeby tworzenia kolejnych instytucji. Sprawdziliśmy u źródła i przepytaliśmy tych, którzy tę kontrolę sprawują.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTube'ie, Vimeo lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.

Projekt „Wszystko pod kontrolą” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Komentarze

Warto poczytać o operacji "Temida", czyli werbunku przez UOP sędziów i prokuratorów ze Śląska na pozycję tajnych współpracowników. Nie tylko UOP, nie tylko Śląsk - chciałoby się powiedzieć. Służby kontrolują sądy, a nie sądy służby, bo tajne ma zawsze przewage nad jawnym - od spisku na Cezara to chyba wiadomo?

tak w kontekście służb.....
sprawa ponownego zawieszenia sędziego Juszczyszyna i śmierci sędziego Przemysław Jagosza w ten piątek

INFORMUJĘ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ŻE JA NIE MAM ŻADNYCH SKOJARZEŃ.
info za
https://www.rp.pl/.../art19210621-sedzia-z-olsztyna...
oraz za
https://orka.sejm.gov.pl/.../Naw.../$file/Nawacki_Maciej.pdf
https://tvn24.pl/.../warchaly-pozar-domku-letniskowego...
https://tygodnik.szczytno.pl/Sedzia_Sadu_Okregowego_w...

Dodaj komentarz