W ostatnim odcinku podcastu przed wakacyjną przerwą rozmawiamy z politykiem, który w pracach nad DSA reprezentował stanowisko rządu, a po wakacjach zmierzy się z wdrożeniem DSA w Polsce. Gościem Katarzyny Szymielewicz jest Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji. Rozmawiamy o praktycznych skutkach tej reformy dla blokowanych i cenzurowanych użytkowników. I o tym, co powinien zrobić polski rząd, by stać się raczej strażnikiem lepszego Internetu, a nie cenzorem aktualnego.
Katarzyna Szymielewicz rozmawia dziś z posłanką Parlamentu Europejskiego Różą Thun o nowych regulacjach, które ustalą nowy cyfrowy ład na kolejne dekady Internetu.
Miesiąc temu alarmowaliśmy o możliwych nadużyciach przy wykorzystywaniu Zintegrowanej Platformy Analitycznej. Czy mieliśmy rację? Co sądzą o tym współtwórcy projektu? W dzisiejszym podcaście Wojciech Klicki rozmawia z prof. Mikołajem Jasińskim, socjologiem, naukowcem UW i jednym z pomysłodawców ZPA.
Czy maile szkodzą środowisku? Jak bardzo nieekologiczny jest blockchain? Jak zmniejszyć swój ślad węglowy w Internecie? W najnowszym odcinku podcastu Panoptykon 4.0 Wojciech Klicki rozmawia z cyfrową aktywistką Joanną Murzyn o tym, jaki jest prawdziwy koszt technologii.
17 kwietnia Fundacja Panoptykon obchodziła swoje 13. urodziny. Z tej okazji zapraszamy na specjalny odcinek podcastu Panoptykon 4.0, w którym Jakub Janiszewski rozmawia z Katarzyną Szymielewicz, Małgorzatą Szumańską i Wojciechem Klickim.
W dzisiejszym odcinku podcastu Panoptykon 4.0 Wojciech Klicki rozmawia z Ewą Wrzosek – inwigilowaną oprogramowaniem Pegasus prokuratorką. Co czuje inwigilowana prawniczka? Jak wpłynęło to na jej życie zawodowe i prywatne?
Szpieg w urzędzie stanu cywilnego, hiszpański dziennikarz zatrzymany w Przemyślu, wydalenie rosyjskich dyplomatów – wojna w Ukrainie bezpośrednio wpływa na działania polskich służb. W tym podcaście o refleksjach na temat celów i działań polskich, ale też rosyjskich służb rozmawiamy z Piotrem Niemczykiem, byłym wiceszefem wywiadu Urzędu Ochrony Państwa.
Jak nawigować w mediach społecznościowych skażonych dezinformacją i podatnych na wywoływanie ataków paniki? Czego mamy prawo oczekiwać od profesjonalnych redakcji, a jaka odpowiedzialność spoczywa na nas – zwykłych zjadaczach internetowego „kontentu”? Jak, własnymi kliknięciami, nie dokładać się do atmosfery strachu i wspierać rzetelne dziennikarstwo? Posłuchajcie w najnowszym odcinku podcastu.
Rosyjska wojna propagandowa nie jest niczym nowym, ale w XXI wieku dostała nową broń – szybką komunikację w internecie. Social media okazały się jednym z bardziej skutecznych narzędzi rozsiewania dezinformacji, której celem było podzielenie i zdestabilizowanie Unii Europejskiej. Zapraszamy na debatę ekspercką na temat roli big techów w wojnie.
„Przyszłość nam ucieka, nie możemy jej regulować, bo ona się zmienia, już kiedy o niej myślimy” – mówił Maciej Jagaciak, dzisiejszy gość podcastu. Regulacja platform internetowych, nad którą Unia Europejska pracuje od 2020, to właśnie taka próba uregulowania uciekającej rzeczywistości. Czy taki wysiłek ma sens?
Katarzyna Szymielewicz i Maciej Jagaciak rozmawiają o tym, co to znaczy „być gotowym na przyszłość”, której nie da się przewidzieć.
Strony
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- Następna strona
- Ostatnia strona