Na zapleczu Internetu

Raport
28.01.2019
3 min. czytania
Tekst
Image

Skąd reklamodawcy wiedzą, o czym myślisz? Czy są w stanie odgadnąć Twoje ukryte pragnienia? Czego potrzebują, żeby w ułamkach sekund dopasować swoją reklamę i skąd wiedzą, czy klikniesz? Zajrzyj z nami na zaplecze Internetu.

Reklama to nadal główne źródło finansowania portali internetowych. Według najnowszych szacunków na świecie wydawane jest na nią ponad 200 mld dolarów, w tym ponad 4 mld zł w Polsce. Tymczasem w naszym kraju 42% użytkowników blokuje reklamy, bo po prostu nie chce ich oglądać. W obliczu coraz częstszego wykorzystywania targetowanych reklam w kampaniach politycznych dochodzą – bardzo uzasadnione – obawy o głębokość śledzenia i manipulowanie emocjami.


Video file

Włącz dźwięk


Pobierz raport

Chcesz dowiedzieć się więcej o targetowanej reklamie? Pobierz raport Śledzenie i profilowanie w sieci. Jak z klienta stajesz się towarem, w którym zaglądamy na zaplecze portali internetowych i krok po kroku pokazujemy, jak powstają profile marketingowe.

Z raportu dowiesz się:

  • w jaki sposób firmy śledzą każdy Twój krok w sieci,
  • jak wygląda licytacja Twoich danych na giełdzie reklam i kto w niej uczestniczy,
  • jaki wpływ na Twoje życie może mieć Twój cyfrowy profil.

POBIERZ RAPORT


Infografika

Pobierz infografikę w formacie PDF [593 KB]

Image
element dekoracyjny

Nasze działania

Panoptykon walczy o to, by każdy wiedział, co dzieje się z jego danymi w sieci i mógł powiedzieć: „nie” śledzeniu i profilowaniu. Aby osiągnąć ten cel:


Dołącz do nas!

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.