ACTA - (już) naprawdę ostatnie starcie - Strasburg 04.07

Artykuł
26.06.2012
4 min. czytania
Tekst

Zdajemy sobie sprawę, że być może macie już nas dosyć. Kolejny tydzień, kolejne wezwanie do działania. Ale obiecujemy, to już NAPRAWDĘ ostatni raz. Za nami pięć głosowań w komisjach i pięć wygranych przeciwników ACTA. Jesteśmy teraz na ostatniej prostej, przed nami już tylko decydująca rozgrywka w Strasburgu! W przyszłą środę (04.07) Parlament Europejski będzie rozstrzygał o "być albo nie być" kontrowersyjnego porozumienia. O wszystkich możliwościach jakie mają europosłowie możecie przeczytać w naszym artykule Gra o ACTA.

Jak możecie pomóc?

1. Tradycyjnie, zachęcamy Was do pisania maili i dzwonienia do europosłów! Tym razem potrzebne jest precyzyjne działanie. Nie ma sensu wysyłać tego samego maila do 600 eurodeputowanych. Poniżej publikujemy ważne wskazówki taktyczne.

2. Co jeszcze można zrobić? Ponieważ czasu jest nieco więcej, polecamy również aktywność na ich społecznościowych profilach - większość parlamentarzystów można spotkać na Facebooku i Twitterze.

3. Wreszcie, namawiajcie swoich znajomych, by przyłączyli się do naszej akcji! Sami nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich, dlatego potrzebna jest Wasza pomoc.

A zatem... do dzieła!

Ważne wskazówki taktyczne:

1. Nie wysyłajcie tego samego maila do wszystkich eurodeputowanych. W tym momencie trzeba przede wszystkim przekonywać nieprzekonanych! Poniżej udostępniamy przykładowe maile.

2. Co pisać / co mówić:
- Po pierwsze, musimy uświadomić naszym reprezentantom, jak ważne dla obywateli jest to głosowanie: nie usprawiedliwiamy żadnych nieobecności!
- Po drugie, trzeba wyjaśniać eurodeputowanym, że każdy głos oddany za przełożeniem głosowania na kolejny rok, każde wstrzymanie się od głosu i każda nieobecność będą przez nas zrozumiane, jako opowiedzenie się za ACTA!
- Po trzecie, warto przypominać naszym reprezentantom, że kolejne wybory do Parlamentu Europejskiego już za 2 lata, a sprawa ACTA będzie testem na to, jak eurodeputowani myślą o Internecie. Warto, żeby mieli tego świadomość. Internet nie zapomina takich decyzji.

Garść przydatnych informacji:

Lista adresowa polskich posłów, których wciąż warto przekonywać
Lista adresowa zagranicznych posłów, których wciąż warto przekonywać
Przykład maila [wersja polska]
Przykład maila [wersja angielska]

Narzędzie opracowane przez La Quadrature du Net, dzięki któremu można dzwonić do posłów ZA DARMO!

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.