Audyt w służbach - wyniki i wnioski

Artykuł
11.05.2016
1 min. czytania
Tekst
Image

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu upływa pod znakiem audytu przygotowanego przez rząd PiS, a dotyczącego działań poprzedników. Nas najbardziej zainteresowała wypowiedź ministra – koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego dotycząca nielegalnych podsłuchów dziennikarzy czy inwigilacji antyrządowych demonstracji, które miały się odbywać za rządów PO i PSL. Niestety, na razie na poparcie tych tez nie mamy wiele poza słowami ministra. Dlatego zwróciliśmy się do niego z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej – jawnej części raportu z audytu dotyczącego działania służb specjalnych.

Jeśli wypowiedzi ministra Kamińskiego oddają realia działania służb, to jest kolejny dowód na to, jak bardzo potrzebujemy stworzenia mechanizmów realnej kontroli nad ich działaniami. Fundacja Panoptykon zabiega o nie od lat. Niestety, przyjęty właśnie przez rząd projekt ustawy „antyterrorystycznej” idzie w zupełnie innym kierunku. Jeszcze bardziej rozszerza swobodę działania służb.

Temat

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.