Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela

Artykuł
14.10.2014
2 min. czytania
Tekst
Image

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela (czyli Dnia Edukacji Narodowej)! Życzenia w szczególności należą się nauczycielkom i nauczycielom pracującym w szkołach, ale warto pamiętać, że nauczycielem bywa każdy człowiek. Świat, w którym żyjemy, zmienia się niezwykle szybko i bez wsparcia w tym, jak go rozumieć i jak się w nim poruszać, byłoby nam bardzo trudno. Dlatego tak wiele zależy od Was, nauczyciele i nauczycielki (ale również od osób prowadzące szkolenia, biblioteki, domy kultury i świetlice). Macie najwięcej okazji i szans, by rozbudzać pragnienie zdobywania wiedzy, ale również by kształcić umiejętności krytycznej oceny rzeczywistości. Rzeczywistości, która w coraz większym stopniu zależna jest od technologii.

Uczenie krytycznego podejście do nowych technologii, uważnego przyglądania się temu, jak je konstruktywnie wykorzystać i jak równocześnie unikać zagrożeń, jakie z nich płyną, to jedna z najważniejszych ról współczesnych nauczycieli. Staramy się w tym pomóc poprzez Cyfrową Wyprawkę: scenariusze lekcji i zasoby edukacyjne na temat bezpieczeństwa oraz ograniczeń naszej prywatności i wolności w sieci. W przyszłym roku uruchomimy kurs i cykl szkoleniowy dla nauczycieli, edukatorów i trenerów, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak skutecznie o tym uczyć. Już teraz serdecznie Was zapraszamy do wzięcia udziału w naszym nowym przedsięwzięciu edukacyjnym.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.