Kraków: zapraszamy na spotkanie o narzędziach nadzoru

W skrócie

Co łączy kamery monitoringu wizyjnego, karty miejskie i programy śledzące aktywność pracowników? Ile pieniędzy instytucje publiczne przeznaczają na tego typu narzędzia? Które z nich wykorzystywane są w Krakowie? Jeśli nurtują Cię te pytania, przyjdź na spotkanie, które organizujemy 2 grudnia razem z Fundacją Stańczyka i Spółdzielnią Ogniwo.

Od ponad roku w ramach projektu „Państwo a biznes nadzoru. Monitoring instytucji publicznych” gromadzimy informacje o różnych narzędziach wykorzystywanych przez instytucje publiczne do zbierania i analizowania informacji o obywatelach i ich zachowaniach. Teraz chcielibyśmy zacząć dzielić się wynikami naszego monitoringu i przy okazji podyskutować o tym, jak takie narzędzia powinny być wykorzystywane, w szczególności przez władze samorządowe. Rozpoczynamy więc serię otwartych spotkań dyskusyjnych. Pierwsze z nich odbędzie się 2 grudnia 2015 r. w Krakowie w siedzibie Spółdzielni Ogniwo (ul. Paulińska 28). Kolejne spotkania będę miały miejsce w 2016 r. w innych miastach.

 

Komentarze

Czy wstęp jest wolny czy obowiązuje rejestracja lub wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa ?

Czy wstęp jest wolny czy obowiązuje rejestracja lub wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa ?

Spotkanie ma charakter otwarty i nie wymaga wcześniejszej rejestracji ani potwierdzenia uczestnictwa.

Ze spotkania będzie nagrany podcast. Nie planujemy robienia zdjęć i na pewno zadbamy o to, żeby osoby, które sobie tego nie życzą nie były utrwalane.
 

Dodaj komentarz